Přednosti terapie rázovou vlnou

Pracujeme s účinností terapie až 95 %.
Předcházíme riskantní operační zákroky.
Používáme vysokofrekvenční radiální rázovou vlnu a jako jediní v ČR hlavici Power plus s průnikem do hloubky tkáně 10-15 cm.
Léčíme vrcholové sportovce – fotbalisty, hokejisty, atlety a další, ale také známé osobnosti společenského a kulturního života.
Působíme v Říčanech na hranici Prahy v dosahu MHD.

Kritériem pro volbu nejvhodnější léčebné metody je (kromě kontraindikačního kritéria) samozřejmě především její účinnost a subjektivní přijatelnost pro pacienta.

  • Účinnost nové metody – léčby rázovou vlnou podle zkušeností a studií v Německu i Švýcarsku, potvrzených i naší praxí je kolem 95 %, což je v medicíně nevídané číslo s jinými metodami naprosto nesrovnatelné.
  • Terapie radiálními rázovými vlnami je vysoce přijatelná, zvláště pro její neinvazivnost, značnou toleranci a nepatrné vedlejší účinky (příp. lokální otok, modřina, dočasně zvýšená citlivost v oklí aplikace). Není časově náročná – vlastní aplikace trvá několik minut, nezatěžuje pacienta v období léčby – pacient může „fungovat“ bez většího omezení, je nebolestivá, proto není nutná lokální či jiná anestezie.

Tato nová metoda se velmi rychle rozvíjí, takže to, co bylo před několika lety již neplatí nebo se mění. Velmi rychle přibývá množství diagnoz a chorob, které se dají rázovou vlnou léčit. Většina chorob kauzálně (odstraněním příčiny), ale některé např. pokročilejší artrozy symptomaticky (úlevou od bolestivosti). U nás i v Německu lze tuto terapii použít již i na obtíže se zády, revmatické choroby, artrozy kolen, ramen, kyčlí a další choroby pohybového aparátu, včetně poúrazových stavů a stavů po operaci pohybového aparátu. Všeobecně nejčastější indikace jsou uvedeny v sekci Indikace.